Любі друзі! Бажаємо Вам плідного навчального року! Дякуємо, що ви з нами! :)

Любі друзі! Бажаємо Вам плідного навчального року! Дякуємо, що ви з нами! :)

Якщо ти сам удома

       Переважна більшість людей, що з’являються біля ваших вхідних дверей, не є небезпечними. Багатьох з них ви знаєте; деякі приходять в службових справах: листоноші, рознощики телеграм, сантехніки. Але незначна кількість відвідувачів можуть виявитись  не порядними,  тому діти повинні старатись зрозуміти, хто прийшов. Основне і незмінне правило – не дозволяти непрошеним гостям перступати поріг. При створенні системи безпеки будинку (квартири) одним з найкращих придбань буде двірне вічко з широким кутом оглядовості. Діти отримають можливість бачити того, хто наблизився д вхідних дверей, не відчиняючи їх.
Дітей слід навчити трьом основним правилам:
  1. Ніколи не відчиняти дверей, не дізнавшись, хто за ними знаходиться.
  2. Ніколи не казати незнайомцю, що батьків немає вдома. Якщо невідомий просить покликати старших, дитині треба сказати наступне: «Мама зараз зайнята і не може підійти».
  3. Ніколи не дозволяти незнайомим людям входити в будинок (квартиру), щоб вони не говорили з приводу необхідності скористатись вашим телефоном. Діти можуть зателефонувати самі, залишивши незнайомця стояти за дверима.

   Слід пам’ятати, що абсолютна більшість людей, які дзвонять у двері, не являють для дорослих і дітей небезпеки. Необхідно просто завжди бути напоготові.
   Поруч з вхідними дверима, телефон – головна точка, через яку діти зв’язані з навколишнім світом. Але разом з тим він – самий легкий засіб для незнайомців дістатися до дітей. Тому слід навчити дітей безпечному користуванню телефоном. Вони повинні чітко розуміти, що можна і чого не можна робити.
   Завжди пам’ятайте: коли телефонують незнайомі вам люди, вони, щоб ними не говорилось, все одно залишаються незнайомими і ви не можете знати, які думки у них в голові. Дітям ніколи не слід надавати по телефону ніякої особистої інформації незнайомим людям. Нема ніякого сенсу називати своє ім’я, розумно сказати «ало», а не «такий – то» слухає. Те ж стосується і номера вашого телефону. Повідомляти його можна лише у випадку необхідності.
   Діти ніколи не повинні говорити будь – кому по телефону, що вони знаходяться вдома одні. Якщо телефонують кому – небудь з батьків, дитині слід сказати приблизно так: «Він (вона) не може зараз підійти. Чи потрібно щось передати?».
   Якщо хтось зателефонував, ніби правильно набравши номер, навчіть дітей не називати незнайомцю свого імені й номера телефону.
   Якщо зателефонувавший питає, хто з ним розмовляє або хоче дізнатись номер телефону, дитині слід запитати, за яким номером він дзвонив, а потім просто сказати: «Ви неправильно набрали номер».
   Діти не повинні відовідати по телефону на питання незнайомців. Вони ні в якому разі не повинні повідомляти їм будь – яку інформацію, яка стосується членів сім’ї.  дитина повинна попросити зателефонувати пізніше.
   Треба навчити дітей відразу вішати слухавку, якщо зателефонувавший починає говорити непристойності. При повторних дзвінках необхідно звернутись у міліцію. Майже усі такі суб’єкти не є небезпечними, але чи варто це перевіряти на власному досвіді? Будьте обережні!

Немає коментарів:

Дописати коментар