Любі друзі! Бажаємо Вам плідного навчального року! Дякуємо, що ви з нами! :)

Любі друзі! Бажаємо Вам плідного навчального року! Дякуємо, що ви з нами! :)

Правила безпеки для дітей

Чим старшою стає дитина, тим складніше убезпечити її. Вона виростає, починає сама ходити до школи і на додаткові заняття, знаходить нові знайомства. Як зробити, щоб малюк виріс відповідальною, самостійною й уважною людиною, яка піклується про свою безпеку? Ми пропонуємо вам кілька порад.
1. Не вказуйте на речах дитини її ім'я, прізвище та телефон. Не потрібно писати на портфелі, контейнерах із їжею, блокнотах дані дитини. Коли незнайомець звертається до малюка на ім’я, то тим викликає симпатію і потім зможе маніпулювати ним. Якщо боїтеся, що який-небудь предмет сина або дочки буде втрачено безповоротно, то краще напишіть на ньому свій телефон.
2. Забороніть дитині сідати до незнайомих людей в машину. Навіть якщо їй сказали: «Мене попросила мама забрати тебе». Поясніть дитині, що це обман і потрібно швидше відійти від цієї людини. Також якщо біля дитини загальмував автомобіль або повільно їде поряд, а водій щось кричить малюкові, то навчіть швидко йти у зворотний від руху машини бік.
3. Створіть пароль, який будете знати тільки ви з дитиною. Часто шахраї вдаються до хитрощів: «Я знаю твого тата / маму / бабусю». Якщо ви насправді попросили когось із знайомих забрати дитину з дитячого садка або школи, то скажіть їм кодову фразу, за якою малюк зможе впізнати цю людину. Пароль повинен бути несподіваним, наприклад: «колючий кавун».
4. У сучасному світі цифрових технологій у батьків виникла чудова можливість знати, де перебуває їхнє чадо. Установіть на телефон дитини додаток, який відстежує та показує місце перебування вашої дитини і рівень зарядки, що є на її мобільнику.
5. І знову про ґаджети. Купіть синові або дочці девайс із тривожною кнопкою. Це можуть бути годинник, брелок, медальйон (для дівчинки). Тоді при надзвичайній ситуації сигнал від кнопки надійде до вас і / або до поліції.
6. Навчіть дитину, якщо раптом незнайома людина схопила її за руку, то треба почати кричати: «Я не знаю його!», «Мене викрали!», «Допоможіть!» Поясніть, що необхідно привернути увагу перехожих: можна кусатися, дряпатися і тупотіти ногами.
7. Ваш малюк повинен знати, що деякі люди можуть з легкістю викликати прихильність до себе і вселити довіру. Тому потрібно закінчити розмову з незнайомцями максимум за 8 секунд спілкування. І відстань між дитиною та незнайомцем має бути приблизно 2,5 метри, щоб незнайомець не потрапив до зони комфорту малюка.
8. Привчіть дитину не їздити в ліфті з невідомими йому людьми. Якщо хтось просить її зайти, то нехай вона відповідає, що чекає батьків.
9. Якщо дитина залишається вдома одна, а в двері дзвонять, нехай завжди відповідає: «Папа зайнятий, він зараз підійти не може». Навіть якщо людина представилася сусідом, сантехніком або кур'єром, дитина повинна знати: відкривати двері не можна. Якщо сторонній активно діє, то малюк повинен відразу зателефонувати вам.
10. Зараз навіть шестирічні діти сидять в інтернеті і спілкуються в соціальних мережах. Застерігайте сина або дочку, що не завжди віртуальні друзі - це ті, за яких вони себе видають. Поясніть дітям, що Маша, якій 8 років, може виявитися Сергієм Віталійовичем 40 років. Нешкідливу бесіду може вести небезпечна людина. Скажіть дитині, що не можна писати в інтернеті свою адресу та телефон, відправляти фотографії або говорити, де та о котрій годині вона любить гуляти.

Немає коментарів:

Дописати коментар